Školy a poskytování informací – problematika podle zákona č. 106/1999 Sb., s akcentem k GDPR

Školy a poskytování informací – problematika podle zákona č. 106/1999 Sb., s akcentem k GDPR

CENA: 490 

Proč toto školení?

Na školy se stále častěji obracejí žadatelé o informace. Ti se dožadují poskytnutí různých údajů – od interních dokumentů, uzavřené smlouvy, přes čerpání veřejných prostředků, až po informace o platech zaměstnanců.

Poskytování informací je správním řízením, kdy se škola nachází v postavení tzv. povinného subjektu. Tedy veřejné instituce, která je ze zákona povinna se žádostí zabývat a rozhodnout o ní. Celý postup vyřízení proto musí mít přísnou právní formu.

Školy si ale musí dávat pozor, aby žadateli nesdělily chráněné informace. Třeba z důvodu zajištění soukromí a ochrany osobních údajů svých zaměstnanců. Vyřizování žádostí tak mnohdy není jednoduchý postup.

Co vás školení naučí?
Probereme spolu celý postup vyřízení žádosti – od přijetí, přes její posouzení, až po vydání konečného rozhodnutí. Povíme si také o tom, jak se připravit na případné odvolací řízení. To ale není vše.

Dále si řekneme, na jaké informace má žadatel právo a naopak, které údaje mu sdělit nesmíte. Podíváme se při tom i na některá zajímavá rozhodnutí soudů. Zdokonalíte tak svou argumentaci při sepisu závěrečného rozhodnutí. Vše s praktickou ukázkou příkladů. A jako bonus od nás získáte některé vzorové dokumenty.

Upozorníme vás i na další doprovodné problémy – víte například, že do 15 dnů od poskytnutí informace máte povinnost tuto informaci následně také poskytnout veřejnosti na svých webových stránkách? Nebo, že před poskytnutím informace můžete požadovat úhradu nezbytných nákladů?

Pro koho školení není?
Neradi bychom plýtvali vaším časem. Proto neabsolvujte školení pokud – se ve správním řízení cítíte jako ryba ve vodě, soupis správních rozhodnutí bez vad vám nečiní problémy, orientujete se v aktuálních výkladových otázkách poskytování informací a ochrany osobních údajů, a sledujete nejnovější soudní rozhodnutí.

Kdo Vás bude školit?
Celým školením Vás provede Mgr. Ondřej Fiala

  • odborník na problematiku ochrany osobních údajů a právo ve veřejné správě,
  • autor odborných článků a publikací,
  • člen advokátní kanceláře JUDr. Ing. et Ing. Romana Ondrýska, MBA, Ph.D.,
  • vedoucí právního oddělení skupiny Schola Servis.

Základní informace

  • Termín kurzu: 30. 9. 2019, 9:00 – 11:00 hodin
  • Přednášející: Mgr. Ondřej Fiala
  • Místo konání:  Palackého 151/10, Prostějov 796 01
  • Uzávěrka: 30.9.2019

 

Kontaktní údaje

FORMULÁŘ NA OBJEDNÁVKU SEMINÁŘE

2201036279 / 2010
Souhlasím s obchodními podmínkami a zpracováním osobních údajů.